Garnek żeliwny z żeliwną pokrywą do pieczonek

Dodaj recenzję:
  • 108033
  • Producent: SKEPPSHULT
  • Kod producenta: 0710
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: od 2 do 5 dni
  • szt.
  • 759,00 zł / szt.
  • Oblicz

Garnek żeliwny z żeliwną pokrywą do pieczonek.
Producent: SKEPPSHULT

Garnek żeliwny 5,5 l na pieczonki.

Produkty tej marki wykonane są tylko z naturalnych składników, przyjaznych dla środowiska. Zaletą naczyń żeliwnych jest to, że wytrzumują nawet wysokie temperatury - bez obawy o uszkodzenia, co może mieć miejsce przy garnkach aluminiowych.
Garnek idealnie nadaje się do pieczonek oraz innych potraw, które można przygotować na wolnym ogniu. Naczynie posiada uchwyt, dzięki któremu w łatwy sposób przeniesiemy garnek.
W garnkach wykonanych z żeliwa nie należy gotować wody, ponieważ może ona uszkodzić zaimpregnowane wnętrze.

Produkt nie może być myty w zmywarce.
Wszystkie produkty firmy SKEPPSHULT  przed dostareczniem do klienta są impregnowane olejem rzepakowym. Po dostawie wystarczy jedynie opukać produkt w ciepłej wodzie, w celu zmycia kurzu.

Dane techniczne:

Wymiary: średnica 29,5 cm

- powierzchni do smażenia 26 cm

- pokrywka 30 cm

Pojemność: 5,5L

Wysokość: ok. 10,2 cm ( z rączką 30 cm)

Waga: ok. 8,4 kg


Gwarancja 25 lat !

Wszystkie produkty wykonane są z naturalnych składników, dzięki czemu:
- powierzchnia naczyń jest impregnowana - nie emaliowana oraz nie  powlekane. Naczynia są naturalnie wzbogacone żelezam, którego pierwiatki przenikają do pokarmu, a tym samym jesteśmy zdrowsi.

- olej rzepakowy, który jest stosowany jako impregnat sprawia, że potrawy nie przywierają do powłoki naczynia. Im częściej używamy produktu tej firmy, tym bardziej olej chroni nawierzchnię. Trzeba pamiętać o regularnym impregnowaniu.


Wszystkie naczynia mają powierznię grubości 5 mm. Wpływa to na równomierne rozłożenie temperatury i na utrzymanie dłużej ciepła w naczyniu. Naczynia firmy SKEPPSHULT  nadają się do każdego rodzaju kuchenki.

PIELĘGNACJA

Najlepszym sposobem na czyszczenie naczyń firmy SKEPPSHULT jest szczotka oraz ciepła woda. Nie potrzebujemy żadnych dodatkowych detergentów. Czyszczenie najlepiej przeprowadzać kiedy nasze naczynie jest jeszcze ciepłe. Następnie dobrze osuszamy patelnię np. poprzez umieszczenie jej na gorącym palniku.

 Jeśli na powierzchni naczynia zauważymy jakieś odbarwienia, które odbiegają od normlanego koloru oznacza to, że patelnia została nie dokładnie umyta. W takim wypadku należy użyć soli grubo ziarnistej. Wysypać taką ilość, aby zakryć całą powierzchnię naczyni i zalewamy nie wielką ilością wody. Rozgrzewamy patelnie do wysokiej temperatury przez około 2 minuty, aż woda wyparuje. Następnie usuwamy pozostałą sól oraz wycieramy powierzchnię papierowym ręcznikiem.
Kolejnym krokiem jest zaimpregnowanie powierzchni olejem rzepakowym. Nakładamy niewielką ilość na suchą powierzchnię i rozgrzewamy patelnie do  wysokiej temperatury. Czynność powinna trwać około 10-15 minut, po tym czasie usuwamy nadmiar oleju. Trzeba pamiętać, aby naczynia z drewnianą rączką nie wkładać do piekarnika.