Dunin Mozaika Kamienna B&W Pure Black BW02

Dodaj recenzję:
  • 11506
  • Producent: Dunin Sp. z o.o.
  • Kod producenta: Pure Black BW02
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: od 2-5 dni
  • szt.
  • 50,00 zł / szt.

Dunin Mozaika Kamienna B&W Pure Black BW02

Producent: Dunin

Kolor: Biało-czarna
Dunin Mozaika Kamienna B&W Pure Black BW02

 

Kamienne produkty z serii STONE DESIGN, TRAVERTINE & EMPERADOR, ZEN, BLACK & WHITE zostały wykonane z naturalnego kamienia. 
Surowa forma kamienia jest doskonałym uzupełnieniem minimalistycznych wnętrz wprowadzając poczucie elegancji i estetyki.
Połączenie czerni i bieli to ponadczasowy motyw, który stał się myślą przewodnią serii produktów Black&White. To klasyczne zestawienie kolorów zawsze wygląda elegancko i stylowo. Nowoczesne wzory płytek kamiennych oraz marmurowym mozaik doskonale komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz. Elementy mozaik cechują się bogactwem zarówno rozmiarów jak i kształtów. W serii produktów B&W znajdują się wzory podłogowe oraz naścienne.

 

 OPIS:

- wykonane z naturalnego kamienia: Trawertyn, Marmur, Łupek, Onyks, Kwarcyt lub kamień rzeczny

 

ZASTOSOWANIE:

- ściany, podłogi, ogrody

- polecane jako elementy wykończenia wnętrz - dekory, wnęki, obudowy wanien, wnętrza kabin prysznicowych

- zalecane do domów, mieszkań, sklepów, restauracji, hoteli, klubów, itp.

 

WYMIARY:

- Pojedynczy element: 63 x 10/25 x 25 x 10 mm

- Plaster: 305 x 305 mm

 

MONTAŻ:

- zalecane montaż klejem do kamienia

- przy dużych odległościach pomiędzy kostkami zaleca się spoinowanie fugą elastyczną do spoin o szerokości większej niż 6 mm

- szczegółowe informacje na temat montażu mozaiki firmy Dunin znajdują się poniżej

  

Podana cena dotyczy jednego plastra mozaiki.

Mozaika Duninmozaika kamienna DUNIN
INSTRUKCJA MONTAŻU, UŻYTKOWANIA I PIELĘGNACJI
Dziękujemy za wybór mozaiki DUNIN i zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi montażu i konserwacji. Nasze zalecenia są efektem pracy specjalistów DUNIN i pozwolą Państwu jak najdłużej cieszyć się walorami mozaiki. Stosowanie się do naszych zaleceń i wskazówek jest także warunkiem i podstawą do ewentualnych reklamacji. Wybierając mozaikę należy uwzględnić nie tylko jej barwę czy wzór, ale przede wszystkim walory użytkowe, stosując mozaikę zgodnie z jej przeznaczeniem. Wszelkie prace związane z montażem mozaiki należy powierzyć wykwalifikowanemu specjaliście, pamiętając o zasadach wynikających z ogólnej wiedzy budowlanej.
CIĘCIE
1. Kamienne mozaiki DUNIN wykonane są z kamienia naturalnego takiego jak Onyks, Marmur, Trawertyn, Kwarcyt, Łupek lub Kamień Rzeczny.
2. Do cięcia mozaiki kamiennej należy użyć szlifierki kątowej z tarczą diamentową.
3. Okrąge otwory należy wykonywać wiertłem diamentowym do kamienia.
4. Cięcie mozaiki kamiennej w warunkach domowych nie jest łatwe. Zalecamy ułożenie wzoru w taki sposób, aby nie było potrzeby przycinania poszczególnych
elementów.
KLEJENIE
1. Mozaikę kamienną należy kleić na białych, elastycznych zaprawach klejących przeznaczonych do mozaiki kamiennej, według zaleceń producenta.
2. Przed przyklejeniem plastrów należy odpowiednio przygotować podłoże – powinno być suche, równe, czyste, odtłuszczone i niepylące.
3. Podłoże należy zagruntować płynem gruntującym za pomocą szerokiego pędzla bądź wałka malarskiego. W pomieszczeniach o dużej wilgotności należy stosować grunt izolacyjny.
4. Nie stosować montażu bezszczelinowego, czyli „na styk”.
5. Klej rozprowadzać za pomocą szpachli zębatej (grubość kleju zgodna z zaleceniami producenta kleju) tak, aby po jej przeciągnięciu na powierzchni kleju powstały równoległe bruzdy. Mozaikę przyklejać tylko na świeżo nałożony klej, pamiętając o równomiernym dociskaniu klejonego miejsca. Nie stosować klejenia punktowego,
gdyż klej musi całkowicie wypełniać przestrzeń pod mozaiką.
6. Miejsca styku mozaiki takie jak naroża, łączenia ścian i podłóg należy uszczelnić fugą elastyczną np. silikonem. Zamiast spoiny silikonowej można zastosować profil łącznikowy. Silikonem należy także uszczelnić miejsca montażu elementów (np.baterii) przechodzących przez płaszczyznę mozaiki. Szczeliny dylatacyjne powinny być zgodne z dylatacjami istniejącymi w podłożu. W przypadku montażu mozaiki na większych powierzchniach należy zastosować profile dylatacyjne.
UWAGA: stosować jedynie silikon przeznaczony do kamienia naturalnego.
7. Plaster mozaiki należy przyłożyć do ściany i docisnąć. Plastry oddzielić krzyżykami.
8. Usunąć klej z powierzchni mozaiki, a także z narzędzi i rąk. Resztki kleju nie mogą pozostać na mozaice.
9. Nie użytkować przez minimum 24 godziny.
SPOINOWANIE
1. Do spoinowania należy przystąpić najwcześniej 24 godziny po przyklejeniu mozaiki do podłoża.
2. Przed spoinowaniem należy zaimpregnować mozaikę kamienną, według zaleceń producenta.
3. Zalecamy wykonać test fugi na mniejszej powierzchni mozaiki, aby zapobiec wystapieniu ewentualnych przebarwienień. Kolorowe fugi o intensywnych barwach
mogą zmienić odcień kamienia.
4. Używać fug przeznaczonych do mozaiki kamiennej, według zaleceń producenta.
UWAGA: powierzchnia mozaik kamiennych zabezpieczona jest folią ochronną, którą należy ściągnąć przed fugowaniem.
RADA TECHN!KA: niektóre mozaiki składają się z elementów ułożonych bezszczelinowo – zalecamy ich zaspoinowanie, aby wypełnić szczeliny pomiędzy elementami.
5. Spoinować używając pacy gumowej.
6. Spoinę można kłaść równo z powierzchnią mozaiki bądź stosować jej częściowe wybranie, co podkreśli wypukły kształt i formę elementów.
UWAGA: przy spoinowaniu mozaiki kamiennej DARK ARDA oraz YELLOW ARDA najlepszy efekt końcowy można uzyskać dzięki wybraniu jak największej ilości spoiny spomiędzy kamienia (nawet do ½ ich wysokości). Zalecamy użycie przy tym wilgotnej szmatki lub szczoteczki, która najdokładniej zbierze nadmiar
fugi spomiędzy elementów.
7. Fugę należy dokładnie rozprowadzić pacą gumową w przestrzenie pomiędzy mozaiką, tak aby wypełniła wszystkie przerwy pomiędzy elementami. Powierzchnię spoin można wygładzić wilgotną szmatką.
8. Po zaspoinowaniu mozaiki należy oczyścić jej powierzchnię czystą, wilgotną gąbką.
9. Nie użytkować przez minimum 24 godziny.
IMPREGNACJA
1. Impregnacja przed montażem: w celu zabezpieczenia kamienia, zalecamy zaimpregnowanie mozaiki ogólnodostępnymi na rynku preparatami, zgodnie z załączoną
do nich instrukcją.
2. EFEKT WET STONE: w celu nadania mozaice tzw. „efektu mokrego kamienia”, po montażu mozaiki zalecamy zastosowanie impregnatu WET STONE EFFECT z serii DUNIN Techn!k według zaleceń producenta.
UWAGA: impregnat WET STONE EFFECT przeznaczony jest do impregnacji kamieni matowych. Nie należy stosować go do impregnacji kamieni polerowanych.
3. Impregnacja ochronna: mozaikę kamienną należy regularnie zabezpieczać impregnatami. Zalecamy stosować impregnaty, które zabezpieczają przed wchłanianiem wilgoci, brudu itp., ale jednocześnie nie zamykają porów kamienia. Impregnację należy systematycznie powtarzać, zgodnie z zaleceniami producenta preparatu.
PIELĘGNACJA
1. Zalecamy regularną pielęgnację mozaiki kamiennej środkami przeznaczonymi do kamienia.
2. Czyszczenie: nie należy pozostawiać na kamieniu plam z wody, owoców, jarzyn lub tłuszczu, gdyż może to prowadzić do utworzenia się na jego powierzchni osadu wapiennego. Nie należy stosować środków na bazie chloru i kwasów. Do usuwania plam z tłuszczu niezbędne jest stosowanie produktów o odczynie zasadowym.
Ślady rdzy i osad wapienny mogą być usuwane wyłącznie specjalistycznymi produktami, które nie spowodują matowienia i erozji podłoża.
RADA TECHN!KA: płytki elewacyjne z serii ZEN wykonane są z naturalnego kamienia tj. Kwarcyt i Łupek. Płytki należy układać bezszczelinowo, klejąc je na zaprawach przeznaczonych do kamienia. Zalecamy zaspoinować płytki, a następnie ponownie zaimpregnować je odpowiednim preparatem, który zabezpieczy
przed wchłanianiem wody, brudu itp. Płytki elewacyjne z serii ZEN można stosować zarówno wewnątrz, np. w salonie, hallu, łazience, jak i na
zewnątrz, np. na tarasie itp.
Różnice w odcieniach i rozmiarach mozaiki
Mozaika kamienna produkowana jest z naturalnego surowca, dlatego grubość oraz wielkość mozaiki może być zróżnicowana (tolerancja od wymiarów podanych w katalogu wynosi ± 2 mm). Wyżej wymienione warunki nie stanowią podstaw do reklamacji. Należy zwrócić uwagę, aby mozaika przeznaczona do jednego pomieszczenia była zawsze zamawiana z jednej partii. Przed zamontowaniem mozaiki należy upewnić się, że zakupiona partia ma odpowiednią jakość, wymiar i odcień. Nie zastosowanie się do wyżej wymienionych warunków nie stanowi podstaw do reklamacji.
Więcej informacji można znaleźć w Karcie Produktu mozaiki kamiennej dostępnej na stronie www.dunin.eu bądź kontaktując się bezpośrednio z działem technicznym DUNIN.