Panele ścienne 3D sposób na odmianę mieszkania

14-01-2016

Tak jak już wspomniałam wcześniej cała historia trójwymiarowych paneli 3D rozpoczęła się od producentach paneli ściennych gipsowych 3D Loft System. Loft wprowadził na rynek pierwsze produkty. Panele gipsowe charakteryzowały się oryginalnością formy i łatwością w montażu, jednocześnie pozwalały na grę światłem w pomieszczeniach. Panele gipsowe doskonale nadaję się jako dekoracja ściany telewizyjnej lub sypialni. Stanowię doskonałą formę wygłuszenia pomieszczenia, a poprzez zastosowanie odpowiedniej impregnacji mogą być stosowane z powodzeniem w pomieszczeniach mokrych.

Kolejnym produktem wykorzystującym technologie 3D, są panele ażurowe, które doskonale sprawdzają się jako ściany działowe lub obrazy na ścianę. Panele z MDF z grawerowanymi elementami 3D doskonale uzupełniają fronty meblowe, które obecnie nie muszą występować jako gładkie powierzchnie.

Doskonałym rozwiązaniem do pomieszczeń, gdzie uszkodzenie ściany jest bardzo prawdopodobna, typu hol, klatka schodowa zalecane są panele ścienne Dunin Wallstar. Poprzez zastosowanie materiału jakim jest polistar producent stworzył strukturę odporną na uderzenia oraz wilgoć. Produkty te są bardzo lekkie i łatwe w montażu, Mozna je bez problemu stosować na każdego rodzaju ścianach lub przegrodach.

Doskonałą formę elementów 3D stanowią płytki wykonane z betonu architektonicznego, stosowanie odcieni szarości, czerni i bieli oraz różnego stopnia porowatości betonu sprawia, iż na ścianie można stworzyć niepowtarzalna kompozycję.